عمومی

3 عامل کلیدی در جوانه زدن بذرها

جوانه زدن

اکثر افرادی که دانش مبتدی در مورد رشد گیاهان دارند می پذیرند که دانه ها برای جوانه زدن به نور نیاز دارند. اگر بذرها را در داخل خانه و در سینی کشت می کارید، احتمالا آن را در جایی که نورگیر باشد قرار می دهید. اما آیا می دانستید برخی از بذرها برای جوانه زدن به نور نیاز ندارند؟

بذرها برای جوانه زدن به چه چیزی نیاز دارند؟

نیازهای اساسی رشد گیاهان نور، آب و خاک است. این سه عامل به فتوسنتز کمک می کنند. درجاتی از این عناصر برای رشد بهتر گیاهان مورد نیاز است، اما گاهی اوقات نور خورشید یا نور، برای جوانه زدن بذرها ضروری نیست.

برخی از بذرها برای شکستن پوسته بذر و جوانه زدن به نور نیاز ندارند. بیشتر بذرها با وجود نور بهتر جوانه می زنند، اما بذوری هستند که در غیاب نور جوانه می زنند.

آیا بذرها برای جوانه زدن به نور نیاز دارند؟

جوانه‌زنی زمانی اتفاق می‌افتد که یک بذر خفته از طریق تعامل با رطوبت، اکسیژن، نور و خاک زنده شود. اجازه دهید اصول جوانه زدن بذر را از طریق بررسی اجزای لازم توضیح دهیم.

رطوبت

جوانه زدن بذرها

 

بذرها به خودی خود حاوی مقادیر کمی رطوبت هستند، اما باید در خاک مرطوب کاشته شوند تا از حالت خواب خارج شده و جوانه بزنند. رطوبت اضافی فرآیندی به نام جذب را آغاز می کند. در این مرحله، بذر پر از آب می‌شود و آنزیم‌های درون آن فعال می‌شوند که به تحت فشار قرار دادن پوشش دانه و به بیرون آمدن گیاهچه از سطح خاک کمک می‌کنند.

برای شروع جوانه زنی بذر بهتر است که میزان رطوبت خاک خود را به درستی متعادل کنید. هر بذر نیازهای متفاوتی دارد. به عنوان مثال کینوا برای جوانه زدن به رطوبت بسیار کمی و پوشش خاک کم عمق نیاز دارد. بنابراین، قبل از رشد، خاک باید مدتی خشک بماند. آب زیاد باعث پوسیدگی دانه های کینوا می شود.

بذرهایی مانند آفتابگردان دارای پوشش دانه ضخیمی هستند که برای شکستن آن به آب زیادی نیاز است و رطوبت بسیار کم از جوانه زنی جلوگیری می کند یا باعث می شود گیاهچه در هنگام جوانه زدن بمیرد. اغلب، برای اینکه مطمئن شویم که بذر به خوبی جوانه خواهد زد باید بذرها از قبل خیس می شوند.

شما عزیزان می توانید تیمار بذر با آفت کش های شیمیایی، نیاز سرمایی بذرها و خیساندن بذرها را در مقالات تخصصی فردین کشت مطالعه کنید.

اکسیژن

بذرها به اکسیژن و جریان هوای مناسب برای تولید انرژی کافی نیاز دارند. گلوکز به فرآیند تنفس هوازی کمک می کند. در این مرحله، دانه ها انرژی را از ذخایر مواد غذایی آزاد می کنند و برای این کار به اکسیژن نیاز دارند. بدون اکسیژن کافی، دانه ها نمی توانند آب و دی اکسید کربن کافی برای تولید انرژی لازم برای رشد را به دست آورند.

جوانه زنی بذر

از کجا بدانیم که اکسیژن کافی برای جوانه زنی وجود دارد؟

رعایت عمق کاشت صحیح بذر یکی از راه هایی است که می توانیم به جوانه زدن آنها کمک کنیم. پس، بذرها را در زیر لایه نازکی از خاک مرطوب بکارید.

برخی از بذرهایی که لایه نازکی دارند حتی نیازی به پوشاندن خاک ندارند و می‌توان آنها را روی سطح خاک پاشید. برخی بذرها پوشش ضخیم‌تری دارند که با خراشیده شدن پوسته بذر، جوانه‌زنی آغاز می شود.

بحث های زیادی در مورد عمق کاشت بذر در بین باغبان ها وجود دارد. اغلب فروشندگان بذر می گویند که بیشتر بذرها باید در عمق نیم سانتی متری کاشته شوند، اما این عمق کاشت برای همه بذرها عمق کاشت ایده آلی نیست. یک قانون کلی در مورد عمق کاشت این است که یک بذر را در عمقی بیشتر از دو برابر قطر آن بکارید.

شما عزیزان می توانید بذر انواع سبزی، صیفی جات، گل ها و درختچه های زینتی را از سایت فردین کشت تهیه کنید.

درجه حرارت

جوانه زدن بذر

اگرچه بسیاری از مردم می گویند بذرها برای جوانه زدن به نور نیاز دارند، اما منظور آنها این است که بذرها برای جوانه زدن به دمای مناسب نیاز دارند. نرخ جوانه زنی هر بذر عامل تعیین کننده است. اگر یک بذر سرعت جوانه زنی بالایی داشته باشد، ممکن است برای جوانه زنی نیازی به دمای خاصی نداشته باشد.

بذرهایی که سرعت جوانه زنی کمتری دارند، باید به تعداد بیشتری کاشته شوند تا عملکرد مناسبی داشته باشند. در این مورد، بهتر است سعی کنید شرایط دمایی مناسب را از قبل تنظیم کنید تا بذرها به خوبی جوانه بزنند.

گاهی کاشت بذر در زمان مناسب و در فصل مناسب بهترین راه برای اطمینان از شرایط دمایی مناسب برای جوانه زنی است. برخی از بذرها گرمای بهار یا تابستان را دوست دارند و برخی از گونه ها شرایط خنک پاییز را ترجیح می دهند. برخی حتی نیاز به کاشت در پاییز دارند تا در زمستان در معرض هوای سرد قرار بگیرند تا در بهار جوانه بزنند.

شما عزیزان می توانید در ویکی پدیا مطلبی در مورد جوانه زنی مطالعه کنید.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه در “3 عامل کلیدی در جوانه زدن بذرها

  1. ayat.toghraei گفت:

    عالی/.