[rev_slider alias=”about”]
logo-samandehi

داستان من و فردین کشت

سالها پیش که از کامپیوتر و IT  خسته شده بودم به علاقه قلبی خودم رجوع کردم و به همه چیز پشت پا زدم و به مزرعه بازگشتم. جایی که در کودکی به همراه مرحوم پدرم به کشت و زرع سنتی می پرداختیم و همیشه میدیدم که عایدی چندانی هم از زراعت نداریم. یک بار هم یادم می آید که پدرم با ده تن هنداونه به بندرعباس رفت و فقط با یک گونی برنج بازگشت.

سالها ذهن من درگیر این بود که چرا کشاورزان اروپا و آمریکا از ثروتمندان جامعه خود هستند اما کشاورزان ایرانی هر روز بدهکارتر و گرفتارتر می شوند ؟ و زمانی پاسخ این سوالم را پیدا کردم که فهمیدم تعداد سوژه های کشاورزی در دنیا بیش از هفتاد هزار مورد  و در ایران عزیز من فقط ۲۱۴ مورد است و آنجا بود که تلنگری به خودم زدم و به خود گفتم یالا بلند شو کاری برای کشورت کن !

و با این انگیزه  بود که مجتمع کشاورزی فردین کشت با مدیریت اینجانب مهندس هادی فردین  از سال ۱۳۹۱ فعالیت خود را با استفاده ازتجارب بزرگان این مرزوبوم ،اساتید بزرگوار (دکتربهمن سماک محمدی،دکترعلی اصغرجهانگیری،مهندس محمدایرجی)و باهدف توسعه کشاورزی نوین در ایران آغاز نمود.

نمی خواستم به این مطلب اشاره کنم اما از پیامهای متعدد دانشجویان و علاقمندان به کشاورزی جدید به این نتیجه رسیدم که برخی ها فکر می کنند من از جنس مرفهین بی دردم و یا با سرمایه کلانی شروع کرده ام اما نمی دانند که من برای موفقیت در کارم بهای سنگینی داده ام ! از زندان گرفته تا حکم جلب های متعدد! کتک خوردن از دست طلبکار و سرزنش و طعنه های اطرافیان ….

اما هیچکدام از اینها نتوانست اراده فولادین مرا به چالش بکشد و اکنون که در اوج افتخار و موفقیت به سر می برم مدیون سختی هایی است که در زندگی ام کشیده ام. مدیون آوارگی هایی است که گرسنه و تشنه و ناتوان در کوههای افغانستان به دوش کشیدم چرا که می خواستم از دست طلبکارانم فرار کنم. و ما حصل این دربدری کشیدن ها تجربیات گرانبهایی است که سالهاست به رایگان در اختیار دانشجویان کشاورزی و علاقمندان قرار داده ام و در بسیاری از دانشگاههای کشور سمیناری با عنوان “کشاورز میلیونر” برگزار کرده ام و باعث ایجاد انگیزه و شور و نشاط در بین این جوانان بعضا ناامید شده ام. و هر زمان دعوت شوم علی رغم مشغله کاری فراوانم تلاش کرده ام در جمع آنها حاضر شوم و راههای پولدار شدن از کشاورزی جدید را به آنها آموزش بدهم.

درابتدا در مقیاس هزار متر فعالیت خود را آغاز کردیم و امروز مفتخریم که صدها هکتار از اراضی کشور عزیزم به زیر کشت صیفی جات فرنگی و جدید برده ایم و برای هزاران نفر اشتغال پایدار ایجاد کرده ایم. .در طی این مدت رقمهای مختلف انواع کلم بروکلی، بروکسل و کاهوهای رنگی را آزموده ایم و بهترین رقمها را وارد نموده و به مشتریان خود عرضه می داریم.

در طی این مدت برآن شدیم تا با کاشت و معرفی جدیدترین رقم صیفی جات فرنگی و توسعه صادرات محصولات تولیدی گامی در جهت اقتصادی سازی فعالیت های کشاورزی در ایران برداریم

در حال حاضر بیش از صدها  هکتار از اراضی کشور با نظارت و مدیریت مجموعه فردین کشت  به زیر کشت محصولات صیفی جات جدید و فرنگی رفته اند که هر روز بر میزان این مزارع افروده می شود.
تمام تلاش ما براین بوده است که با استفاده از دانش مهندسین و متخصصین این امر بتوانیم  کشت های نوین را در ایران گسترش دهیم و باسود حاصل از این کار اقدام به تاسیس گلخانه های مدرن نموده و با زمین و آب کشاورزی به صورت سنتی و فاجعه بارتر از آن غرقابی رسما خداحافظی نماییم ،شاید چیزی برای نسل های آینده ما باقی بماند.

هم اکنون در اینستاگرام فعالیت چشمگیری داریم که هر روز بر تعداد دنبال کندگان صفحه فردین کشت افزوده گردیده و در تلگرام هم به آموزش هموطنانمان مشغول هستیم.

تیم تخصصی فردین کشت

مهندس مریم مظفریان

دکتر مریم مظفریان

کارشناس ارشد اصلاح و فیزیولوژی سبزی نویسنده کتاب و مقالات مرتبط با سبزیکاری, تغذیه گیاهان, تنشهای محیطی در مجلات معتبر بین المللی و داخلی

ارتباط در تلگرام

مهندس محمدرضا فردین

کارشناس ارشد باغبانی ؛محقق مرکز تحقیقات کشاورزی و متخصص انار؛انگور؛و مرکبات

ارتباط در تلگرام
مهندس غلامی

مهندس مهدی غلامی

کارشناس IT و متخصص تجارت الکترونیک

بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ

ارتباط در تلگرام
مهندس افرا طاعتی زاده

مهندس افرا طاعتی زاده

کارشناس زراعت و اصلاح نباتات , متخصص گلها و گیاهان زینتی

ارتباط در تلگرام
مهندس هادی فردین

مهندس هادی فردین

مدیر مجموعه، کارشناس ارشد مدیریت استراتژیک، کشاورز تجربی و نویسنده کتابهای بروکلی کار میلیونر و راهنمای پرورش فیسالیس در ایران

ارتباط در تلگرام

دکتر زهرا مرزبان

دکترای اگرواکولوژی
طراحی و مدیریت اکوسیستم زراعی – کشاورزی اکولوژیک-حاصلخیزی خاک و کودهای بیولوژیک

ارتباط در تلگرام

جای شما اینجا خالیست

ارسال رزومه

جای شما اینجا خالیست

ارسال رزومه

جای شما اینجا خالیست

ارسال رزومه

کشت بروکلی تخصص ماست

تیم تخصصی فردین کشت شبانه روز در تلاش است تا مشتریانمان احساس رضایت کنند

ناکنون بیش از ۵۴ رقم کلم بروکلی از سراسر دنیا گردآوری کرده و سالها بر روی آنها مطالعه کرده ایم.

در پرورش کلم بروکلی بی ادعا صاحب نظر هستیم و برخی رکوردهای دنیا را هم از نظر وزن و تناژ برداشت را به خود اختصاص داده ایم و امروز با اطمینان می توانیم برای هر منطقه آب و هوایی ایران رقم مناسب بذر بروکلی را اعلام کنیم.

جهت مشاوره رایگان کاشت حرفه ای کلم بروکلی در تلگرام به ما پیام بدهید.

۰۹۱۷۲۰۲۰۴۰۰