مفهوم سبزیجات پاییزه به معنی کاشت در اواسط و اواخر تابستان و برداشت در پاییز است. در نظر داشته باشید که در برخی از مناطق دمای شب در این فصل به زیر درجه انجماد می رسد بنابراین باید سبزیجات در زمانی کاشت تا قبل از رسیدن به این مرحله رشد کامل خود را انجام داده باشند.

سبزیجات پاییزه از جمله کلم بروکلی, بروکسل؛ هویج, سوئیس چارد, چغندر, راکولا, خردل؛ تربچه, اسفناج و شلغم محصولات پاییزه ای هستند که به دمای روزانه ۲۱ تا ۲۹ درجه سانتی گراد نیاز دارند. همچنین طول دوره رشد گیاه نیز اهمیت دارد؛ طول دوره رشد در برخی محصولات به صورت زیر است:

کلم: ۹۵ روز

کلم بروکسل: ۹۰ روز

کلم بروکلی و هویج: ۸۰ روز

گل کلم: ۷۵ روز

چغندر، کلم پیچ و کلم قمری: ۶۰ روز

سوئیس چارد: ۵۵ روز

کاهو و  شلغم: ۵۰ روز

اسفناج: ۴۵ روز

راکولا و خردل: ۴۰ روز

تربچه: ۳۰ روز

برنامه ریزی زمان دقیق کشت بر اساس طول دوره رشد و تاریخ سرما و یخبندان در مناطق مختلف است. پس از انتخاب محصول و تهیه بذر از فروشگاه فردین کشت به روش زیر اقدام نمایید:

بذر سبزیجات مد نظر خود را در سینی نشا با بستر کشت پرلیت: کوکوپیت و یا پیت ماس: پرلیت کشت کنید. عمق کاشت بذر را بر اساس اندازه بذر در نظر بگیرید. آبیاری دقیق و مناسب انجام دهید. در نظر داشته باشید که سطح بستر کشت کاملا خشک نشود. سینی نشا در شرایط نور و دمای مناسب قرار دهید. زمانی که نشا به اندازه مناسب رسید به زمین اصلی منتقل کنید. یک یا دو روز قبل از انتقال نشا با استفاده از کودهای مناسب تقویت نمایید.

با استفاده از یک بیلچه نشا به زمین اصلی در گودال های مناسبی بکارید. مواظب باشید ریشه نشا آسیب نبیند. بر اساس نوع سبزیجات پاییزه که کشت نموده اید مراقبت های لازم, آبیاری و کوددهی انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دریافت کد پیگیری

کاربر محترم:

شما میتوانید با وارد نمودن شماره سفارش در کادر مربوطه کد پیگیری پستی سفارشتان را دریافت نمایید.

سپس کد دریافت شده را در سایت اداره پست وارد نموده و از وضعیت مرسوله باخبر شوید.

آدرس شرکت پست: http://newtracking.post.ir

لازم به یادآوریست، پس از تحویل بسته شما به اداره پست، مسئولیت پیگیری مرسوله تا زمان رسیدن به ادرستان، با شماست و از عهده مجموعه فردین کشت خارج می باشد.

چنانچه نهال و نشاء خریداری نموده اید، این بخش برای شما کاربرد نخواهد داشت. زیرا از طریق باربری و تیباکس ارسال میگردند که قابلیت پیگیری الکترونیکی ندارند.