عمومی

4 نکته مهم برای کاشت ریحان در گلدان

ریحان یکی از گیاهان بسیار مفید و زیبایی است که می توانید در گلدان پرورش دهید. ریحان انواع مختلفی دارد که بذر انواع ریحان در سایت فردین کشت موجود است. برگ های ریز ریحان بسیار خوش عطر و پرخاصیت هستند با ما همراه باشید  تا شما را با 4 نکته مهم برای کاشت ریحان در گلدان آشنا کنیم.

4 نکته برای کاشت ریحان در گلدان

1- مکانی آفتابی برای گلدانتان فراهم کنید.

ریحان برای رشد به یک مکان گرم و آفتابی احتیاج دارد. 6 تا 8 ساعت تابش مستقیم نور خورشید کاملاً مناسب برای رشد ریحان است، اگر شما در منطقه ای با آب و هوای گرم زندگی می کنید، بهتر است گلدان ریحان خود را بعد از ظهر در سایه ای قرار دهید. در بهار گلدان خود را بیرون از خانه قرار ندهید. 2 هفته پس از آخرین سرما می توانید آنها را به بیرون از خانه منقل کنید.

2- انتخاب گلدان مناسب

شما می توانید ریحان را در هر نوع گلدانی بکارید. مناسب ترین گلدان برای کاشت ریحان به قطر 15 تا 20 سانتی متر است. گیاه ریحان مستعد ابتلا به بیماری های قارچی است بنابراین باید اندازه گلدان مناسب باشد تا هوا در بین ساقه و برگ های ریحان گردش کند. انتخاب گلدان بزرگتر می تواند باعث خشک شدن خاک شود. مطمئن باشید که گلدان شما زهکشی خوبی دارد.

3- از بذر مرغوب برای کاشت استفاده کنید.

انتخاب بذر مناسب و با قوه نامیه بالا برای داشتن ریحان های سرسبز و معطر بهترین کار است. 2 هفته پس از سپری شدن سرما زمان مناسبی برای کاشت بذرهاست. بذر ریحان برای جوانه زنی به نور احتیاج دارد، بنابراین بذرها را در عمق زیادی نکارید. مناسب ترین عمق کاشت در حدود 3/5 سانتی متر است. بذر ریحان در دمای 21 درجه سانتی گراد بهترین جوانه زنی را دارد. بذر ها پس از 5 تا 10 روز جوانه می زنند.

آموزش کشت ریحان

برای مشاهده و خرید انواع بذر ریحان  کلیک کنید.

4- تغذیه و آبیاری

آبیاری ریحان

خاک گلدانی که در آن ریحان کاشته اید نباید خشک یا کاملا اشباع از آب باشد. از خشک شدن خاک گلدان جلوگیری کنید تا ریحان ها دچار استرس کم آبی نشوند و شاداب بمانند. هنگام کاشت، مقداری کود آلی را با خاک گلدان مخلوط کنید تا از غنی بودن خاک گلدان مطمئن شوید. توصیه ما به شما استفاده از کودهای ارگانیک است تا محصول سالمی داشته باشید.

نوشته های مشابه