آموزش کاشت و پرورش

چه نهال هایی در مناطق گرمسیری بکاریم؟

نهال گرمسیری

کاشت نهال در مناطق گرمسیری به دلیل دمای بالا توجه خاصی نیاز دارد که در این راستا نیز نهالستان مجموعه فردین کشت اقدام به تهیه و تولید این نهال ها یا بذر آن ها برای علاقه مندان نموده است. در این مقاله به معرفی برخی از این نهال ها می پردازیم.

نهال گواوا:

گواوا میوه نسبتاً پرطرفدار گرمسیری و همیشه سبز می باشد که در مناطق گرمسیری و برخی مناطق نیمه گرمسیری و معتدل یافت می شود. در مناطق جنوبی ایران در تمام سال گل می دهد اما در مناطق دیگر مانند مناطق شمالی ایران فقط در بهار گل می دهد.

نهال گواوا قرمز شیرین در سایت موجود می باشد که می توانید براحتی آن را تهیه نمایید.

نهال گرمسیری

نهال فیجوا:

درختچه ای است که بین 1 تا 7 متر رشد میکند.فصل گلدهی آن  اواخر اردیبهشت تا خرداد ماه بوده و فصل برداشت میوه آن نیز از اواخر مهرماه و اوایل آبان ماه است.اندازه آن به اندازه یک گردو و در بزرگترین سایز به اندازه تخم مرغ می باشد. میوه ها شیرین، معطر، با طعم مخلوطی از آناناس و سیب و نعناع هستند. گوشت میوه آبدار است و حالت ژله ای دارد. این میوه سرشار از ید است و به همین خاطر برای كسانی كه كمبود ید دارند، فیجوآ میوه  بسیار مفیدی است.

نهال فیجوا نیز در سایت برای شما عزیزان آماده فروش می باشد.

نهال گرمسیری

نهال پشن فروت:

یکی از نهال های بسیار زیبا با گل ها و میوه های خاص و جذاب پشن فروت می باشد که با ظاهر بسیار زیبا و بالارونده می تواند یک انتخاب بسیار خوب برای مناظق گرمسیری ایران باشد.نهال پشن فروت ارغوانی یک سال یا یک سال و نیم بعد از کاشت میوه می‌دهد. این گیاه تا 8 متر رشد می کند. پشن فروت ارغوانی شرایط گرمسیر را دوست دارد ولی نمی تواند در گرمای شدید تابستان رشد کند.

نهال پشن فروت ارغوانی کشت بافتی و پشن فروت طلایی برزیلی  با عملکردی بالا در سایت فردین کشت موجود می باشد.

نهال گرمسیری

میوه پشن فروت ارغوان

نهال گرمسیری

میوه پشن فروت طلایی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نهال آووکادو:

نهال آووکادو بذری یک درخت همیشه سبز است که ارتفاع آن ۱۲ تا ۲۴ متر می رسد. دمای زیر 2 درجه برای گیاه مناسب نیست، در هوای سرد جایی که آفتاب بیشتری دارد بهتر رشد میکند. حداکثر دمای قابل تحمل برای این گیاه نیز 37 درجه است. میوه های آوکادو از ۲۵۰ گرم تا بیش از ۳ کیلو وزن دارند.

خرید نهال آووکادو بذری نیز برای شما عزیزان در سایت فراهم می باشد.

نهال گرمسیری

 

ممنون که با با همراه هستین. نظرات و پیشنهادات خود را در بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

2 دیدگاه در “چه نهال هایی در مناطق گرمسیری بکاریم؟

  1. ..::گُل دوســت::.. گفت:

    سلام
    پشن فروت بعد چند سال ثمر میده

    1. سلام معمولا یک سال بعد از کاشت نهال باردهی اش آغاز می شود.

نظرات بسته شده است.