همه ما گوجه فرنگی های کوچک و زیبایی که شبیه گیلاس هستند را در بازار دیده ایم. گوجه فرنگی چری یا گیلاسی که در فصل بهار و تابستان به وفور یافت می شود با آن قیافه کوچکش زینت بخش سالاد ها و غذاهای شما خواهد بود. اگر می خواهید به کاشت گوجه فرنگی چری در گلدان بپردازید با ما همراه باشید.

کاشت گوجه فرنگی چری در گلدان و باغچه
اگر کمی صبر و حوصله به خرج دهید اواسط فرودین بهترین زمان برای کاشت گوجه فرنگی چری در گلدان و حتی در حیاط باغچه خواهد بود. راهنمایی های ما را قدم به قدم دنبال کنید تا خودتان این گوجه های خوشکل و خوشمزه را بر داشت کنید.
مراحل کاشت، داشت و برداشت
برای کاشت هر محصول سه مرحله لازم است که طی شود. کاشت، داشت و برداشت. در این جا به تفصیل این مراحل را در مورد گجه فرنگی چری برای شما بیان می کنیم.
کاشت
توصیه می شود اواسط فرودین بذر آن را تهیه کنید. اگر می خواهید آن را در گلدان کشت کنید می توانید از خاک ترکیبی کوکوپیت، پیت ماس و خاک باغچه استفاده کنید.
۱.گلدان های نشا را آماده کنید.
۲.خاک را به عمق نیم سانتی متر گود کنید.
۳.در هر گودال ۵ الی ۱۰ عدد بذر قرار دهید.
۴.بعد از کاشت هر دو روز یک بار آن را آبیاری کنید.
۵.۱۰ روز بعد گیاه ما جوانه زده و چند برگ ریز در آورده است.
۶.حال زمان این است که گیاه را به گلدان بزرگتر انتقال دهید.
۷.گلدان انتخابی شما باید قطری حدود ۲۰ سانتی متر و ارتفاعی نزدیک به ۳۰ سانت متر داشته باشد.
داشت
نگه داری از این گیاه بسیار ساده است. مراقبت های خاصی هم نمی خواهد. تنها کافی است خاک آن را مرطوب نگه دارید. سعی کنید گلدان را در جایی قرار دهید که سایه باشد. شاید شاخه های شما بزرگ شده و آویزان شوند. برای رفع این مشکل می توانید به آرامی همه آن ها را جمع کرده و با یک نخ به یک تکیه گاه وصل کنید.

برداشت
اکنون وقت این است که نتیجه صبر خود را مزه کنید. به همین سادگی زمانی که گوجه فرنگی ها رسیدند می توانید از آن ها برای انواع غذاها و سالاد های تزئینی استفاده کنید.
بذر انواع گوجه فرنگی چری
گوجه فرنگی های چری انواع مختلفی دارند. بذر تمامی آن ها در بسته های ۲۰ الی ۳۰ عددی موجود است. به راحتی آن ها را خریداری کرده و با این روش کاشت کنید. اما بذر انواع مختلف گوجه گیلاسی، تزئینی یا چری به دسته های زیر تقسیم می شود.
•گوجه فرنگی چری مشکی
•گوجه فرنگی چری نارنجی خوشه ای
•گوجه فرنگی چری درشت خوشه ای
•گوجه فرنگی چری بنفش
•گوجه فرنگی چری قهوه ای
•گوجه فرنگی چری میکس
•گوجه فرنگی درشت نانو ایتالیایی
•گوجه فرنگی چری زرد طلایی
•گوجه فرنگی چری خوشه ای زیتونی
نکته مهم برای نگهداری بهتر از بوته ها
بوته گوجه فرنگی به سرعت رشد می کند. برای جلوگیری از رشد بوته ها بر روی زمین می توانید در خطوط موازی و مرتب میله های چوبی یا فلزی را در خاک فرو کنید. آن ها را با سیمان کاری محکم کنید. بعد از این گیاه خود به خود به صورت بالا رونده رشد می کند و دیگر بر روی زمین پخش نمی شود.

بهترین رقمی که می تونیم بهتون معرفی کنیم جهت کاشت در گلدان  رقم پاکوتاه گلدانی می باشد که می توانید براحتی از سایت تهیه بفرمایید.

پیشنهاد تصادفی


-60%
-40%
-20%

2 thoughts on “کاشت گوجه فرنگی چری در گلدان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت کد پیگیری

کاربر محترم:

شما میتوانید با وارد نمودن شماره سفارش در کادر مربوطه کد پیگیری پستی سفارشتان را دریافت نمایید.

سپس کد دریافت شده را در سایت اداره پست وارد نموده و از وضعیت مرسوله باخبر شوید.

آدرس پیگیری مرسوله: http://post.fardinkesht.com

لازم به یادآوریست، پس از تحویل بسته شما به اداره پست، مسئولیت پیگیری مرسوله تا زمان رسیدن به ادرستان، با شماست و از عهده مجموعه فردین کشت خارج می باشد.

چنانچه نهال و نشاء خریداری نموده اید، این بخش برای شما کاربرد نخواهد داشت. زیرا از طریق باربری و تیباکس ارسال میگردند که قابلیت پیگیری الکترونیکی ندارند.

  • ثبت نام
رمزتان را گم کرده اید؟ لطفا ایمیل یا نام کاربری را وارد نمایید، پس از آن ایمیلی حاوی لینک مخصوص تغییر رمز دریافت خواهید نمود.
از اطلاعات شما در این سایت محافظت میگردد.
با عضویت در تلگرام و اینستاگرام ما، از امکانات ویژه مانند تخفیف ، آموزش ، کتاب رایگان و... برخوردار شوید