الماس 0 الماس
الماس 0 الماس
Generic selectors
کاملا مشابه کلمه
جستجو در عناوین
جستجو در محتوا
Post Type Selectors
مقالات
محصولات

پاپایا پاکوتاه و کاربرد های آن را بهتر بشناسیم

پاپایا پاکوتاه یا خربزه درختی از جمله میوه های گرم سیری و خوشمزه است که خواص فوق العاده آن شما را بر آن وا می دارد آن را حتما بکارید. اگر می خواهید قبل از اقدام به کشاورزی پاپایا در مورد آن اطلاعاتی داشته باشید پس با من همراه باشید.

پاپایا پاکوتاه چیست؟

پاپایا پاکوتاه نوعی میوه درختی است که مخصوص مناطق حاره ای می باشد. این میوه خوشمزه را می توانید به وفور در آفریقا، فلوریدا، آمریکا مرکزی و آمریکای جنوبی که به خوبی رشد می کند، بیابید. علاوه بر این خربزه درختی در بین مردم سراسر دنیا طرفداران زیادی دارد. اما خواص این میوه  می تواند در بیشتر شدن علاقه شما نقش زیادی داشته باشد.

خواص پاپایا پاکوتاه

1.    پاپایا با پوست رابطه خوبی دارد. اگر دارای پوستی زبر و خشک هستید می توانید از پاپایا استفاده کنید. این میوه به خوبی پوست شما را مرطوب می کند.

2.    خربزه درختی دوست دار موهای شما است. به طوری که مصرف منظم این میوه خوشمزه گرمسیری به شما در داشتن موهای بلند و سالم بسیار کمک می کند. همچنین با خوردن این میوه با شوره های سر خود خداحافظی کنید.

3.    با پاپایا پاکوتاه قلبی سالم داشته باشید. این میوه منبعی فوق العاده برای ویتامین های A و C است که کلسترول خون را کاهش می دهند. همین امر به نوبه خود از ایجاد لخته های خونی و سکته قلبی جلوگیری می کند.

4.    آنتی اکسیدان های موجود در خربزه درختی به کمک ایمنی بدن شما خواهند آمد. استفاده از این میوه به شما کمک می کند خط دفاعی محکم تری در بدن خود در برابر بیماری ها داشته باشید.

5.    فیبر موجود در پاپایا پاکوتاه پایان ناراحتی های روده و کم کاری آن خواهد بود. برای کسانی که مدام از کم کاری روده خود شکایت دارند و یبوست آن ها را به ستوه آورده است، بهترین انتخاب پاپایا خواهد بود.

6.    دندان درد خود را با استفاده از پوره پاپایا درمان کنید. به گفته پزشکان پاپایا موادی در خود دارد که به ضد عفونی کردن دندان ها و سلامت لثه کمک کرده و پوره آن درد دندان را کاهش می دهد.

7.    به کسانی که در خانواده خود سابقه پوکی استخوان دارند توصیه می شود روزی یک لوان آب پاپایا بنوشند. مقادیر بالای مواد معدنی موجود در آن به تقویت استخوان ها بسیار کمک می کند.

پاپایا و سقط جنین

به خانم های باردار توصیه می شود پاپایا را اصلا مصرف نکنند. پاپایا در خود مقادیر فراوانی از لاتکس دارد. این ماده بر روی انقباضات رحم تاثیر گذار بوده و قاعده آور است. همین امر سبب سقط جنین خواهد شد.

طبع پاپایا

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که طبع پاپایا چگونه است؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم، پاپایا دارای طبعی گرم و تر است.

مضرات مصرف پاپایا پاکوتاه

بی شک زیاده روی در مصرف هر ماده ای به بدن آسیب می رساند. پاپایا پاکوتاه نیز از این قاعده مستثنی نیست. عوارض گزارش شده برای مصرف بی رویه پاپایا به شرح زیر است.

1.    ایجاد معده درد و اسهال شدید

2.    زیاده روی در مصرف آن سبب تغییر رنگ پوست به نارنجی خواهد شد.

3.    اگر سنگ کلیه دارید پاپایا پاکوتاه مصرف نکنید. اگزالات موجود در پاپایا سنگ کلیه را تشدید می کند.

4.    مصرف بیش از حد آن سبب می شود که بدن علایم حساسیت از جمله خارش چشم و آب ریزش بینی را از خود نشان دهد.

0