گل بگونیا گل های رنگارنگ و زیبایی دارد که می توانید به راحتی آن را در خانه بکارید. این گل سایه پسند و زیبا را به راحتی در خانه بکارید و به گلدان های خانه خود زینت و زیبایی فراوانی ببخشید.

گل بگونیا را بهتر بشناسیم

روز های کوتاه سال گل های کوچک صورتی، سفید و قرمز گل بگونیا در طبیعت می رویند که هم گل ها و هم برگ آن خوراکی است. پاییز و زمستان در خانه ها و آپارتمان ها نگهداری می شود و بهار را به خانه های شما می آورد. اما تا به حال به این فکر کرده اید خود در خانه بگونیا بکارید؟ اگر دوست دارید این گل های زیبا را در خانه داشته باشید می توانید به راحتی بذر یا قلمه آن را کاشت کنید. برای نتیجه بهتر از دو روشی که در ادامه بیان می کنیم می توانید استفاده کنید.

روش های کاشت

برای کاشت گل بگونیا از دو روش کاشت بذر و کاشت قلمه استفاده می شود. هر دوی این روش ها بسیار ساده بوده و تنها با رعایت چند نکته می توایند بگونیا های زیبای خود را در خانه کاشت کنید.

کاشت بذر

۱.    بذر های گل بگونیا را تهیه کنید. این بذر ها دانه های ریز و بسیار حساس هستند.

۲.    خاکی عاری از قارچ را برای کاشت گل خود در نظر بگیرید. سعی کنید از خاکی قوی و سرشار از مواد معدنی استفاده کنید. این گل در خاک های غنی به سرعت گل دهی می کند.

۳.    خاک مورد نظر را در گلدانی مناسب بریزید و بذر ها را آماده کنید.

۴.    خاک را قبل از کاشت بذر ها به خوبی آبیاری کنید. این کار به بهبود رشد گل های شما بسیار کمک می کند.

۵.    بذر های گل بگونیا ریز و حساس هستند پس بهتر است از دست برای کاشت آن ها استفاده نکنید. می توایند از یک قاشق برای پاشیدن بذر ها بر روی خاک استفاده کنید. بذر ها را بر روی خاک بپاشید.

۶.    اکنون زمان آن است که دوباره به بذر ها آب بدهید. اما این بار باید از یک اسپری یا آبپاش برای آبیاری بذر گل بگونیا استفاده کنید. بذر ها چون ریز هستند با فشار آب به داخل خاک فرو می روند.

۷.    اکنون برای این که رطوبت خاک از دست نرود پلاستیک شفافی را بر روی گلدان خود قرار دهید. چند سوراخ را درون آن ایجاد کنید تا هوا به خوبی در جریان باشد.

۸.    گلدان را زیر نور مستقیم آفتاب قرار دهید و تا زمان رشد جوانه ها آن را به خوبی آبیاری کنید. جوانه ها بعد از گذشت ۸ الی ۱۰ روز رشد می کنند.

۹.    بعد از رشد جوانه ها گلدان را به محیط سایه ببرید و از قرار دادن گلدان زیر نور مستقیم خورشید خود دارید کنید.

۱۰. گل های بگونیا کمی دیر رشد می کنند. اگر می خواهید روند رشد آن ها و گل دهیشان را تحریک کنید از کود مخصوص رشد گل استفاده کنید.

کاشت قلمه

این روش نسبت به روش اول بسیار ساده است. ابتدا قلمه گل بگونیا را تهیه کنید. قلمه را به مدت ۲ هفته در آب قرار دهید تا ریشه های آن نمایان شوند. بعد از نمایان شدن ریشه ها آن را به خاک غنی انتقال دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.