در اولین فرصت مقداری نعنا تازه خریداری کنید و آن را قلمه زده و تکثیر کنید. میتوانید از فروشگاه فردین کشت بذر نعناع موهیتو و یا نعنا آمریکایی خریداری کرده و اقدام به کشت نعنا کنید. سپس در گلدان های زیبا کاشته و آنها را در آشپزخانه قرار دهید. هم نعنای منزل را با این تدبیر تهیه کنید و هم سوسک ها را از آپارتمان منزل خود فراری دهید.
یک گلدان زیبا برای آشپزخانه تهیه کنید و آن را در گوشه ای از آشپزخانه بگذارید. بوی نعنای متصاعد شده از گلدان نعنا، میهمانی شبانه سوسک های آشپزخانه شما را برهم خواهد زد! نعنا یا نعناع از گیاهانی است که سوسک ها از آن تنفر دارند و از آن دوری می کنند. برای فراری دادن سوسک ها از محل زندگی خود کافیست که کمی به باغبانی و کشت و زرع علاقه نشان دهید و تعدادی گلدان نعنا از محل خرید های مخصوص سبزی خوردن اهالی منزل تدارک ببینید! در داخل حمام و سرویس های بهداشتی نیز گلدان های نعنا را قرار دهید.
نعنا گیاهی ست که نیاز به مراقبت زیاد ندارد و با کمترین امکانات رشد می کند و زیبایی خاصی به محیط زندگی شما می بخشد.

نحوه کشت نعنا در منزل
نعنایی که می خرید، اگر شاداب باشد و ساقه اش نسبتا قوی، می توانید از آن قلمه بگیرید. قلمه نعنا به راحتی طی دو هفته ریشه دار می شود و می توانید آن را در گلدان بکارید.
مراحل قلمه زدن نعنا
ده سانت بالای ساقه نعنا را (از محل زیر یه جفت برگ) با تیغ یا قیچی تیز قطع کنید (برش باید تمیز و بدون له شدگی باشد) و برگهای یک سوم پایین قلمه را حذف کنید.
تازه ترین جوانه نوک ساقه را حذف کنید.

در ظرفی به عمق حدود ۵ سانت، خاک خزانه ( سبک و بدون کود ) بریزید، هموار و آبیاری اش کنید. با قلم حفره ای به عمق ۳ سانت در سطح خاک ایجاد کنید. قلمه را داخل حفره قرار دهید، اطراف ساقه را محکم کنید، یک آبیاری سبک بصورت اسپری انجام بدید و با گذاشتن درپوش شفاف یا نایلون (با فاصله) محیط گلخانه ای براش ایجاد کنید.
در صورتی که تعداد بیشتری بخواهید قلمه بگیرید،حدود ۵ سانت فاصله بین هر کدام در نظر بگیرید. روزی یکبار آب اسپری کنید و ظرف را در محل روشن و به دور از آفتاب نگهداری کنید.
یادآوری: ته ظرف خزانه باید سوراخ هایی برای خروج آب اضافه داشته باشه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.