الماس 0 الماس
الماس 0 الماس
Generic selectors
کاملا مشابه کلمه
جستجو در عناوین
جستجو در محتوا
Post Type Selectors
مقالات
محصولات

کاشت سبزی با ته مانده سبزیجات

کاشت سبزی با ته مانده سبزیجات بسیار جالب و هیجان انگیز است. به عنوان مثال در کمتر از پنج روز می‌توانید یک پیازچه کامل را از تکه‌ای از آن پرورش دهید. ریشه پیازچه که مقداری ساقه دارد را در یک لیوان کوچک آب قرار دهید. در عرض چند روز پیازچه‌های تازه خواهید داشت.


مثال دیگر از کاشت سبزی با ته مانده سبزیجات؛ در بدنه یک قوطی پلاستیکی سوراخ‌هایی با فاصله دو سانتی‌متر ایجاد کرده و در آن خاک ریخته و دم پیازهایی که جوانه زده‌اند را از این سوراخ‌ها بیرون گذاشته و طبقه طبقه خاک و پیازها را تا بالا بچینید. از جوانه‌ها می‌توانید به عنوان پیازچه استفاده کنید یا بگذارید برای روز مبادا بزرگ شده و به پیاز تبدیل شوند.


ریشه دورانداختنی پیاز را در یک گلدان یا مستقیما در خاک بیرون بکارید تا مجددا رشد کند.

اگر یک انتهای کاهوی دست‌نخورده دارید، آن را در یک کاسه با مقدار کمی آب قرار داده و در جلوی یک پنجره بگذارید. در عرض حدود دو هفته برگ‌های جدید آن را خواهید دید و در سه تا چهار هفته به طور کامل رشد می‌کند.
آموزش کشت کاهو

وقتی سیر شروع به جوانه زدن و سبز شدن می‌کند، به جای دور انداختن این جوانه‌ها، می‌توانید آنها را در یک لیوان که مقدار کمی آب در آن است، قرار دهید و جوانه سیر پرورش دهید. جوانه‌ها عطر و طعمی بسیار خفیف‌تر از حبه‌های سیر دارند و برای سالاد و پاستا یک چاشنی عالی هستند.
آموزش کشت سیر

معمولا زمانی که سبزی می‌خرید نعناها با ریشه هستند.کافی است چند شاخه از آنها را در یک لیوان آب قرار دهید تا شروع به جوانه زدن و بزرگ شدن کنند. پس از مدت کوتاهی می‌توانید از عطر و طعم نعنای خانگی و از کاشت سبزی در آپارتمان لذت ببرید و به دوستان خود کاشت سبزی با ته مانده سبزیجات را توصیه کنید.

ته کرفس را به طور کامل از ساقه‌ها جدا کرده و سپس آن را در یک کاسه آب جلوی نور خورشید قرار دهید. پس از گذشت یک هفته شاهد برگ‌هایی ریز به رنگ سبز خیلی روشن خواهید بود.حالا وقت آن است که گیاه را به گلدان منتقل کنید. حواس‌تان باشد کل قسمتی که در کاسه آب بود را زیر خاک بپوشانید و فقط برگ‌های تازه جوانه زده را بیرون از خاک قرار دهید و در پایان آن را خوب آبیاری کنید. در این صورت بعد از گذشت چند هفته شاهد برگ‌های سبز و زیبایی خواهید بود. آبیاری در کاشت سبزیجات امر مهمی است. کرفس یکی از بهترین محصولات در روش کاشت سبزی با ته مانده سبزیجات است.

ممکن است گاهی در میان سیب‌زمینی‌های‌تان به مواردی بربخورید که جوانه زده‌اند و از آنجایی که سیب‌زمینی جوانه زده برای سلامتی مضر است پیشنهاد می‌کنم آنها را در یک گلدان عمیق بکارید. پس از مدتی سیب‌زمینی‌های زیبایی که به صورت ارگانیک هستند را برداشت کرده و لذت ببرید. این نکته از موضوعات مهم در کاشت سبزی با ته مانده سبزیجات است.

ایده دیگر از کاشت سبزی با ته مانده سبزیجات استفاده از انتهای هویج را که معمولا جدا می‌کنید و دور می‌اندازید، در ظرفی که مقدار کمی آب دارد گذاشته و ظرف را زیر یک پنجره نورگیر قرار دهید تا برگ هویج‌هایی داشته باشید که در عین ظاهر زیبایی که دارند، می‌توانید از آنها به عنوان چاشنی و در سالاد استفاده کنید.
آموزش کشت هویج

محصولات مرتبط

0