روکولا؟ احتمالا نام این گیاه کمی برای‌تان ناآشنا باشد. اما مشکلی نیست. اجازه بدهید برای‌تان توضیح بدهم! این یک گیاه برگ‌دار باستانی است که در حال حاضر مورد علاقه سرآشپزها در سراسر جهان است. این یک گیاه خاص در بخش کاهوها از مواد غذایی شما است که تهیه‌اش می‌تواند پرهزینه باشد. رشد آروگولا از بذر آسان است، چه در باغچه و چه در یک گلدان در بالکن، و البته بذرها نیز ارزان هستند. بنابراین با ما همراه باشید تا با چگونگی کاشت سبزی روکولا آشنا شوید. و همچین می توانید بذر سبزی روکولا  سلواتیکا ایتالیایی، بذر روکولا دایتون، بذر روکولا راکت و …  را در سایت براحتی خریداری نمایید. 

پرورش سبزی روکولا

چگونگی کاشت 

تقریبا مانند هر گیاه دیگر، روکولا نیز خاک غنی و خوب زهکشی شده را ترجیح می‌دهد (پی‌اچ خاک بین ۶ تا ۶.۵ باشد). با این شرایط‌های گوناگونی را تحمل می‌کند. به محض اینکه خاک در بهار برای کاشت آماده شد، در فضای بیرون و در معرض آفتاب کامل با کمی سایه گیاه را قرار دهید. برای برداشت در پاییز یا اوایل زمستان در اواخر تابستان کاشت روکولا را انجام دهید.

بذرها را در عمق ¼ اینچ و با فاصله ۱ اینچ از یک دیگر در ردیف‌هایی با فاصله ۱۰ اینچ از هم بکارید. از طرفی می‌توانید بذرهای روکولا را به تنهایی پخش کنید و از طرف دیگر با سایر سبزیجات مخلوط کنید و سپس بکارید. پس از کاشت، در طی چند روز بذور جوانه می‌زنند.

مراقبت از روکولا

بیشتر گیاهان برگ دار را می‌توان مستقیم در زمین کاشت و گیاه روکولا نیز از این قاعده مستثنا نیست. مانند اکثر گیاهان باغی، راز نحوه رشد روکولا با موفقیت در کارهایی است که شما قبل از کاشت بذر انجام می‌دهید. قبل از کاشت روکولا مقداری کود و یا کمپوست خوب پوسیده شده را اضافه کنید تا نیاز گیاه به رطوبت و مواد مغذی تامین شود.

خاک را به طور مرتب مرطوب نگه دارید. نهال‌ها را به اندازه‌ای که از یکدیگر ۶ اینچ فاصله داشته باشند، کم پشت کنید. برای کاهش استرس گیاه از گرما، سایه‌هایی را برای کاشت‌های فصل گرم فراهم کنید. توجه داشته باشید که با شروع گل‌دهی این گیاه در اواخر بهار یا اوایل تابستان، بوی گل بیشتر می‌شود. و ممکن است شدیدتر از آن چیزی باشد که شما انتظار دارید. بنابراین اگر گیاه را در داخل منزل پرورش می‌دهید آن را تا شروع مجدد فصل سرما بیرون ببرید.

انواع پیشنهادی برای کاشت روکولا

  • ” Runway” – نوعی روکولا با رشد بسیار سریع با برگ‌های بزرگ.
  • ” Garden” – گیاهان با رشد سریع برگ‌ها که رایحه‌ای ملایم همانند تربچه ایجاد می‌کنند.
  • ” Italian Rocket” – که با عنوان “موشک وحشی ایتالیایی” نیز شناخته می‌شود. برگ‌های ریز و خرد شده با طعم تیز دارد.
  • “Astro” – رشد سریع و با طعم ملایم.

با چگونگی کاشت روکولا آشنا شدید. امیدوارم از خواندن این مطلب لذت برده باشید. روکولا هنگام پخت و پز و خوردن مانند اسفناج به عنوان سبزی در نظر گرفته می‌شود. یا می‌توان از آن به عنوان گیاهی برای طعم دادن به سالاد، گوشت یا سس ماکارونی استفاده کرد. در اواخر بهار یا تابستان، گل‌های روکولا را به سالادها اضافه کنید زیرا در این زمان شکوفه گیاهان بسیار بلند می‌شود. اگر نظری دارید خوشحال می‌شویم در بخش دیدگاه‌ها برای‌مان بنویسید و تیم فردین کشت را همراهی بنمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت کد پیگیری

کاربر محترم:

شما میتوانید با وارد نمودن شماره سفارش در کادر مربوطه کد پیگیری پستی سفارشتان را دریافت نمایید.

سپس کد دریافت شده را در سایت اداره پست وارد نموده و از وضعیت مرسوله باخبر شوید.

آدرس پیگیری مرسوله: http://post.fardinkesht.com

لازم به یادآوریست، پس از تحویل بسته شما به اداره پست، مسئولیت پیگیری مرسوله تا زمان رسیدن به ادرستان، با شماست و از عهده مجموعه فردین کشت خارج می باشد.

چنانچه نهال و نشاء خریداری نموده اید، این بخش برای شما کاربرد نخواهد داشت. زیرا از طریق باربری و تیباکس ارسال میگردند که قابلیت پیگیری الکترونیکی ندارند.

  • ثبت نام
رمزتان را گم کرده اید؟ لطفا ایمیل یا نام کاربری را وارد نمایید، پس از آن ایمیلی حاوی لینک مخصوص تغییر رمز دریافت خواهید نمود.
از اطلاعات شما در این سایت محافظت میگردد.