هویج و فاکتورهای موثر در بازارپسندی آن

گیاه شناسی

هویج با نام علمی Daucus carota از تیره ی  Umbelliferae می باشد. بیشینه ی هویج به هزاران سال قبل بر میگردد که اولین بار در آسیای مرکزی و کشورهای خاورمیانه کاشته شد. هویج های اولیه بنفش رنگ بودند. هویج گیاهی است دو ساله یعنی در سال اول رشد رویشی داشته و در سال دوم اندام های زایشی آن رشد کرده و موجب تولید گل و بذر می شود، این گیاه دارای ریشه راست و ساقه بی کرک که نوع پرورش یافته آن در اکثر نقاط زمین کشت می شود قسمت مورد استفاده گیاه هویج، ریشه، میوه و تخم آن است. سطح مقطع ریشه ۲ ناحیه دارد:

۱- حلقه خارجی شامل:

الف) اپیدرم نازک

ب) یک لایه سلول های چوب پنبه ای (بیشترین بتا کاروتن)

ج)  باند عریضی از آوندهای آبکش ثانویه (محل ذخیره قند)

۲- حلقه داخلی شامل:

الف) آوند چوبی ثانویه

ب) مغز هویج

لازم به ذکر است عریض بودن حلقه ی خارجی و نازک بودن حلقه داخلی از صفات کیفی هویج خوب است. همچنین چوبی شدن حلقه داخلی از صفات نامطلوب میباشد. در دمای بیش از ۲۱ درجه ریشه ها کوتاه و در دمای کمتر از ۱۵ درجه سانتی گراد ریشه طویل و کم رنگ می شود. تولید هویج در هوای گرم سبب تلخ شدن ریشه و خشبی شدن محصول می گردد.

هویج های زودرس مثل:  Amsterdamer

هویج های متوسط رس ( تابستانه ) مثل: Chantenay,Rothn,Juwarot

هویج های دیررس ( پاییزه ) مثل انواع:  Hertz Long rote ohne

بذر انواع هویج مانند هویج گرد، هویج زرد، هویج بنفش، هویج هیبرید نارنجی و .. از سایت فردین کشت قابل خریداریست.

خواص دارویی هویج

در هویج یک نوع انسولین گیاهی وجود دارد که اثر کم کننده قند خون را دارد بنابراین این عقیده قدیمی که هویج برای مبتلایان به بیماری قند خوب نیست کاملا غلط است و بیماران دیابتی می توانند به مقدار کم از این گیاه استفاده کنند. هویج با داشتن مواد مقوی و ویتامین ها یکی از مهمترین و مفیدترین مواد بر ای بدن می باشد. خوردن هویج مقاومت بدن را در مقابل بیماریهای عفونی بالا می برد. مصرف هویج در برطرف کردن بیماری های عدم دفع ادرار، تحریک مجاری هضم و تنفسی، سرفه های مقاوم، آسم، اخلاط خونی و دفع کرم اثر معجزه آسائی دارد.

  انواع آسیب دیدگی های هویج از نظر بازارپسندی

 عبارت است از آثار بعضی عوامل طبیعی یا مکانیکی که به صورت ترک خوردگی، شکستگی یا له شدگی در هویج قابل رویت می باشد.

  آلودگی و مواد خارجی

عبارت است از هر گونه موادی غیر از هویج شامل بقایای گیاهی(ساقه، برگ و هویج های شکسته)، خاک، سنگ و کلوخ که به همراه هویج وجود داشته باشد.

هویج

گل آلودگی هویج که باعث کاهش بازارپسندی آن می شود.

 پلاسیدگی هویج

نرم شدن بافت هویج به علت از دست دادن قسمتی از رطوبت آن که در این حالت با فشار دست بدون اینکه هویج شکسته شود خم و راست میگردد. پلاسیدگی موجب کاهش کیفیت و عدم بازار پسندی محصول می گردد.

 بدشکلی یا چند شاخه ای شدن

 هویج هایی خمیده یا چند شاخه که دارای شکل طبیعی رقم خود نباشد. از عواملی که سبب چند شاخه ای شدن ریشه می شود می توان به کاشت هویج در خاک سنگین و یا خاک دارای سنگریزه، تنش های رطوبتی، یخ زدگی هویج، استفاده ازکود دامی تازه، دمای بالا، استفاده بیش از حد از کود های ازته اشاره کرد.

 غیر یکنواختی

یک دست نبودن محصول هویج موجود در هر بسته از نظر رقم، شکل، اندازه و رنگ یکی دیگر از عوامل کاهش بازار پسندی این میوه است.

 شکستگی هویج

فشارها و ضربات مکانیکی وارد شده بر هویج در هنگام عملیات برداشت و حمل و نقل آن منجر به شکسته شدن هویج می‌گردد که بازار پسندی محصول را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

 ترک خوردگی

بدلیل وجود تنش های حرارتی و رطوبتی در طول دوره رشد، ترک هایی بصورت طولی بر روی هویج ها بوجود می آید که علاوه بر کاهش کیفیت و بازار پسندی محصول، موجب آلودگی قسمت های مرکزی هویج نیز می گردد.

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این گیاه ارزشمند به دانشنامه ی ویکی پدیا مراجعه نمایید.

گردآوری: حاتمی

مهندس کریمی
مرداد ۱, ۱۳۹۹