الماس 0 الماس
الماس 0 الماس
Generic selectors
کاملا مشابه کلمه
جستجو در عناوین
جستجو در محتوا
Post Type Selectors
مقالات
محصولات

معرفی کولارد سبز

کولارد سبز ( Collard greens) نوعی کلم است که برگ‌هایش برنگ سبز است. این گیاه دارای برگ های خوراکی است و هم به عنوان یک گیاه زینتی استفاده می شود.

کولارد سبز نیز مانند  گل کلم و کلم بروکلی  از بازماندگان کلم های وحشی است. کاشت کولارد از زمان های روم باستان رواج داشت.اولین معرفی کولارد سبز به ایالات متحده به اواخر قرن ۱۷ بر می گردد و آن را به عنوان یک ماده جدایی ناپذیر در غذاهای سنتی جنوب آمریکا استفاده می کنند.

ارزش غذایی کولارد سبز
برگ های کولارد به واقع یک فوق ستاره در دنیای سبزیجات محسوب می شود. برای درک بهتر این موضوع شاید ذکر این نکته کافی باشد که یک وعده از برگ های کولارد بیشتر از یک لیوان شیر کلسیم دارد! همچنین کولارد از چندین ویژگی ضد سرطانی برخوردار است و یکی از بهترین سبزیجات برگدار برای کاهش کلسترول محسوب می شود. کولارد سرشار از ویتامین های K، C، و A است.

کولارد سبز در تمام طول سال کشت می شود اما کشت این گیاه در ماه های سرد سال باعث خوشمزه تر و مغذی تر شدن آن می شود. برای بهترین شدن طعم کولارد ، برگ های آن را قبل از اینکه به حداکثر اندازه خود برسند آنها را از ساقه جدا می کنند. ضخیم تر شد برگ ها در عطر و طعم تاثیر نمی‌گذارد. کولارد تازه را می تواند برای تا ۱۰ روز نگهداری کرد ولی به صورت منجمد یا در دمای بالای (۱ ° C) و در رطوبت بالا (۹۵٪). در یخچال و فریزر خانگی باشد، برگ های تازه کلم را می توان برای حدود سه روز نگهداری کرد.

محصولات مرتبط


0