الماس 0 الماس
الماس 0 الماس
Generic selectors
کاملا مشابه کلمه
جستجو در عناوین
جستجو در محتوا
Post Type Selectors
مقالات
محصولات

همه چیز در مورد شقایق کالیفرنیا

شاید شما هم جذب نام این گل شده باشید. شقایق کالیفرنیا. این گل زیبای فنجانی شکل کاملا بهاری بوده و می توانید برای کاشت آن هرچه زودتر بذر شقایق کالیفرنیا را تهیه کنید. این گل خوش بو و زیبا آرامش بخش بوده و بسیار پر کاربرد است. با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با این گل و کاربرد های آن آشنا کنیم.

نگاهی کلی به شقایق کالیفرنیا:

گل زیبای شقایق کالیفرنیا با نام خشخاش کالیفرنیا نیز شناخته می شود. اما شاید از خود بپرسید که چرا نام شقایق کالیفرنیا بر روی این گل نهاده شده است. بهتر است بدانید که ایالت های آمریکا هر کدام برای خود نماد هایی انتخاب کرده اند. نماد ایالت کالیفرینا در ایالت متحده آمریکا نیز این نوع گل شقایق است.

اما مورد جالبی که در مورد این گل وجود دارد این است که به آن خشخاش کالیفرنیا نیز می گویند. این گل زیبای بهاری علاوه بر طراوت و شادابی که می تواند به باغچه های شما بدهد، می تواند یک آرامش بخش قوی نیز باشد. از این رو به دلیل استفاده از آن برای موارد دارویی به آن خشخاش کالیفرنیا نیز می گویند.

موارد استفاده:

1.    قابل استفاده برای حل مشکل بی خوابی

2.    برای کاهش درد مفاصل و درد های موضعی

3.    قابل استفاده برای درمان شب ادراری کودکان

4.    تقویت کننده کبد و مثانه

5.    کاهش دهنده درد های عصبی مانند میگرن و دندان درد عصبی

6.    قابل استفاده به عنوان آرام بخش

شقایق کالیفرنیا در ترکیب با سایر گیاهان برای درمان مشکلاتی مانند: افسردگی، خستگی های روحی و جسمی طولانی مدت، مشکلات رگ های خونی، حساسیت به تغییرات آب و هوایی و آرام بخش مورد استفاده قرار می گیرد.

عوارض جانبی:

·       به طور کلی در مورد این که مصرف خشخاش کالیفرنیا عوارضی به همراه دارد یا نه اطلاعاتی در دست نیست. اما تمام کسانی که تا 3 ماه از آن استفاده کرده اند مشکلی نداشته اند.

·       اطلاعات دانشمندان در مورد مصرف خشخاش کالیفرنیا در دوران بارداری و شیر دهی کامل نیست. از این رو خانم های باردار و مادرانی که به نوزاد خود شیر می دهند بهتر است از مصرف این گل اجتناب کنند.

·       شقایق کالیفرنیا تا حد زیادی سرعت سیستم عصبی را پایین می آورد(به علت ایجاد آرامش بخش و خواب آلودگی). همین مورد باعث نگرانی پزشکان شده است. پزشکان توصیه می کنند به این دلیل که شاید مصرف این گل بر روی نتایج آزمایش یا داروهای مربوط به جراحی تاثیر بگذارد، بیماران از مصرف آن 2 هفته قبل و 2 هفته بعد از جراحی خود داری کنند.

مقدار دوز مورد استفاده:

استفاده از مواد گیاهی به عنوان دارو همانند دارو های شیمایی نیازمند تعیین دوز خاصی است. گیاه شقایق کالیفرنیا نیز از این قاعده پیروی می کند. برخی معتقداند مصرف بیش از اندازه آن می تواند سبب اعتیاد شود و برخی دیگر نیز احتمال ایجاد آلرژی را نیز در نظر گرفته اند. از این رو توصیه ما به شما این است که قبل از مصرف خشخاش کالیفرنیا و یا هر داروی گیاهی دیگری حتما با یک متخصص صحبت کنید. اگر بعد از مصرف این گیاه احساس سر گیجه و حالت تهوع کردید فورا به بیمارستان مراجعه کنید.

0
فردین کشت